Maa element inimkehas, selle mõju ja mõjutamine

Tavaliselt ei mõtle me, et oleme otseselt seotud maa või mullaga nagu taimed. Aga ka inimkeha nagu kõik elusolendid ja taimed saab ülesehituseks vajalikud ained maast, millest on pärit meie toit: olgu need siis maa sees, maa peal või puu otsas kasvavad taimed või viljad või loomade liha, kes samuti toituvad sellest, mida maa kasvatab. Pärast surma saab meie keha taas osaks maast. Selline on ainete ringlus looduses.
Maa nii planeedina kui maapinda moodustava viljaka pinnasena on igati väärt austust, kaitset ja tänulikkust Emakese Maana. Planeedi Maa olukord ja tervis väljendub ka selle elanike, sealhulgas inimeste tervises. Oleme osake Maast olenemata sellest, kas teadvustame seda endale või mitte.

Nii Vana-Kreeka filosoofide kui idamaade iidsete õpetuste kohaselt koosneb kogu materiaalne loodus, mille hulka kuulub ka inimkeha, algelementidest: tuli, vesi, õhk ja maa. Tasakaal nende elementide vahel tagab kogu materiaalse maailma tasakaalu. Elementide tasakaal inimkehas tagab tervise.

Maa elemendi energia väljendub stabiilsuse, enesekindluse, täpsuse, rahuna. Kui aga maa elementi on teistega võrreldes liiga palju, tekitab see inertsust, vastuseise muutustele, ülinõudlikkust. Kui meil on pea pilvedes e meil on palju ideid, kuid jalad ei ole kindlalt maas ehk me ei ole maiselt realistlikud ja järjekindlad, jäävad meie ideed realiseerimata.

Maa elemendi päikesemärgis sündinud inimesed – Sõnnid, Neitsid, Kaljukitsed – on tavaliselt „kahe jalaga maas“, neil on oma kindlad põhimõtted, nad on distsiplineeritud ja usaldusväärsed ja tavaliselt ei ole neid kerge tasakaalust välja viia.



Maa element väljendub inimkehas struktuuri loova elemendina – selle elemendi mõju all on luud, liigesed, hambad. See on kõige tihkem, tihedam ja stabiilsem energia inimkehas. Kehas on ka alakeha ja jalad see piirkond, mis on maa elemendi mõju all.

Et keha struktuur oleks stabiilne, st et tervis oleks tugev, on oluline pidada kinni päevarezhiimist. See tagab, et keha funktsioonid toimivad stabiilselt ja järjekindlalt. Nii nagu looduses toimub aastaaegade vaheldus, on ka kehale looduse osana vajalik kinnipidamine kindlatest rütmidest – öö ja päeva vaheldusega seotud ärkveloleku ja puhkerezhiimist, söögiaegadest jne. Stabiilsuseks on vajalik teatud rutiin, see tagab rahu ja kindluse.

Et maa rahust ja stabiilsusest osa saada, peabki sõna otseses mõttes jalad kindlalt maha panema: käima jala ja võimalusel paljajalu. See on oluline maa-ühenduse taastamiseks, mis moodsate transpordivahenditega liiklemisel ja korrusmajades elamise ja töötamisega kaotsi on läinud.

Kõik rohenäpud kindlasti teavad, kui tasakaalustav on igasugune maaga suhtlemine mulla- ja aiatööde näol.
Ka kõik maa sees kasvavad taimede osad kannavad seda maa tugevust andvat mõju. Juurviljad – peedid, kaalikad, porgandid, sibulad, küüslaugud jt - on keha ja soolestikku puhastavad ning jõudu andvad. Kui on probleeme seedimise ja kõhukinnisusega, siis tuleks süüa palju juurikaid, sest neid tõmbab tagasi maa poole ja nad läbivad soolestiku kergesti.



Soovid lugeda veel sarnaseid artikleid? Liitu uudiskirjaga:
Email again:
Eelmine
Loobumise kergus