Inimkehal on imeline võime ennast ise tasakaalustada ja tervendada. Mõelgem kasvõi sellele, kuidas paranevad haavad ja luumurrud. Refleksoloogia e tsooniteraapia on iidsete juurtega teraapia, mis aktiveerib organismi tervendavad jõud.

Refleksoloogia põhineb peegelduse põhimõtte kasutamisel: erinevatel kehaosadel (jalapöiad, sääred, käed, kõrvad, pea) peegeldub kogu inimkeha koos organite ja elundkondadega. Nendel kehaosadel olevate tsoonide või punktide kaudu saab mõjutada nii luid, liigeseid, siseorganeid kui ka hormonaal- ja närvisüsteemi.

Refleksoloogia abil on muuhulgas võimalik:

  • leevendada ja parandada seljavalu, kaela- ja liigeste valu ning pingeid;
  • leevendada erinevaid põletikke;
  • aidata kaasa hingamisteede haiguste paranemisele;
  • leevendada stressi, unehäireid ja peavalusid;
  • parandada ainevahetust ja seedimist;
  • kiirendada traumadest paranemist ja leevendada valu;
  • toetada organismi puhastumist ja ja taastumist pärast ravikuuri (nt kemoteraapia, antibiootikumide kuur jm) ja haigustest paranemisel;
  • tõsta organismi energiataset ja parandada enesetunnet.
Loe ka teraapias käinute kogemusi või küsi lisa.

Refleksoloogia teraapia käigus leitakse tundlikud või valusad tsoonid või piirkonnad, mis annavad märku elundi, organi või elutegevuse häirest. Neid kohti mudides, masseerides või vajutades eemaldatakse energiablokeeringud ja käivitatakse organismi enda loomulikud tervendavad jõud.

Enne teraapiaseanssi ole valmis andma ülevaadet oma üldisest terviseseisundist, võimalikust rasedusest, siirdatud organitest, võõrkehadest (asendatud liigesed, hambaimplantaadid jm), samuti ravimitest mida kasutad, ja teistest teraapiatest.

Teraapiat tehakse massaažilaual. Pane selga mugavad riided. Teraapia ajaks tuleb ära võtta sokid, sukkpüksid vms.

Kuna organismis hakkavad pärast teraapiaseanssi toimuma kiired muutused, võib enesetunne ajutiselt muutuda (külma- või kuumatunne, unisus, uimasus, vm). 

Pärast teraapiaseanssi ei ole hea teha suurt füüsilist või vaimset pingutust nõudvaid tegevusi. Organism ja keha vajab aega rahulikult teraapias saadud impulsside omastamiseks ja töötlemiseks. Soovitatav on juua vett ja teha midagi rahulikku või lõõgastavat.

Refleksoloogiat võib teha ühekordse lõõgastava, rahustava või energiseeriva teraapiana. Pikemat aega kestnud või krooniliste terviseprobleemide lahendamiseks on vaja regulaarselt teraapiat teha pikema aja vältel. Teraapia tulemus sõltub teraapia-kliendi organismi seisundist ja pühendumisest paranemisele ning terapeudi ja teraapia-kliendi vahelisest usaldusest ja koostööst.

Mõnikord võib teraapia mõju tunda juba pärast esimest seanssi, kuid suuremad muutused kehas toimuvad üldjuhul alates 4.-5. teraapiaseansist. Sellepärast on konkreetse terviseprobleemi korral soovitatav alguses planeerida vähemalt 5 teraapiaseanssi umbes 1-nädalaste vahedega. Edasise osas teevad otsuse terapeut ja klient koos.

Pärast konkreetse probleemi taandumist võib teraapiate tulemuse kinnistamiseks, profülaktika või lihtsalt heaolu eesmärgil käia teraapias näiteks üks kord kahe nädala jooksul või üks kord kuus.

Teraapiaseanss kestab keskmiselt 45 minuti. Lisaks kulub veidi aega vestluseks enne teraapiat ja vajadusel lõõgastuseks pärast teraapiat.


Teraapiaseanss maksab 40 eurot. Tasudes ette 4 või enama teraapiaseansi eest on ühe seansi hind 35 eurot.

Olemas on ka kinkekaardid üheks ja neljaks seansiks.


Küsi lisainfot või broneeri teraapiaseansi aeg
Email again: