Kuidas ennast rohkem armastada

Ilmselt oled kuulnud või lugenud soovitust ennast armastada või ennast rohkem armastada. Kui me ei ole harjunud ennast armastama või kui meid ei ole lapsepõlves tingimusteta armastatud, siis võib tekkida õigustatud küsimus, kuidas seda teha, sest puudub kogemus

Kõigepealt on oluline teada, et armastus, mis tervendab ja parandab kõik haavad, on tingimusteta armastus, mis ei ole emotsioon või mingitest olukordadest või inimestest sõltuv tunne, vaid seisund, mis on meis alati olemas.

Emotsionaalset ehk tingimuslikku armastust tunneme kellegi või millegi vastu, kes või mis meile väga meeldib või kelle suhtes tunneme sümpaatiat ja/või (seksuaalset) külgetõmmet. Kui ootame, et teised (või vähemalt see ainus ja õige) meid armastaks, püüame olla  armastuse väärilised, meeldida ja armastust mingil viisil ära teenida.

Kui me ka iseenda armastamiseks eeldame, et peame vastama mingitele kriteeriumitele või nõudmistele, näiteks olla tubli, tark, edukas ilus vms, siis näitab see, et usume, et me ei ole armastuse väärilised sellisena nagu me oleme.

Tingimusteta armastus on seisund, mis on kogu elu aluseks, milles tunneme ennast turvalisena just täpselt sellisena nagu oleme. See ei sõltu tingimustest, asjaoludest, teiste ega meie enda arvamustest. Paraku on see armastuse seisund tihti mattunud harjumuslike negatiivsete seisundite, energiate ja emotsioonide alla ning ei tule esile. Sellepärast pakun välja harjutuse, mis aitab seda seisundit esile tuua ja levitada. Harjutuse inspiratsiooni sain dr Sue Morter´ilt, bioenergeetilise meditsiini meistrilt ja õpetajalt.Kuna tegu on harjutusega, siis on hea seda teha regulaarselt, et harjuda ennast armastama ja armastust vastu võtma ning luua oma energiates ja kehas seisund, mis oleks lõdvestav ja tervendav. Armastuse seisund on sama mis tervenemise ja paranemise seisund – see tekitab kehakeemias positiivsed muutused.

Proovi ja harjuta nii tihti kui soovid:

  Istu (või lama), hinga rahulikult ja vabalt, lõdvestu. Mõtle millestki või kellestki, keda sa tingimusteta armastad, kes või mis on lihtsalt nunnu ja armas, lihtne ja ehe (näiteks mõni loom, laps või ka vanainimene). Tunne armastuse tunnet, mis sinus tekib.  

Luba armastusel täita oma süda (võid panna käed südamepiirkonnale, et paremini tunda ja keskenduda). Tunneta, mis tunne see on, kui süda täitub armastusega.

Luba armastusel levida kogu kehasse. Kuidas tunneb ennast sinu keha?

Mitmekordista armastus ja luba sellel levida enda ümber, seejärel ruumis, kus sa oled ja siis kogu ümbruskonnas, kogu universumis.

Ütle endale “SEE ARMASTUS ON KÕIK MULLE” ning luba endal kõik armastus vastu võtta. Hinga kõhuga (sissehingamisel kõht veidi tõuseb, väljahingamisel vajub)

Taipa, et armastus on sinu jaoks kogu aeg olemas ilma et sa peaksid tegema muud kui lihtsalt lubama endal see armastus vastu võtta.

 

Kui tunned, et selle harjutuse tegemiseks jääb puudu keskendumisest, lõdvestumisest või on kõhuga hingamine sulle harjumatu, võiksid kaaluda ühinemist teraapiliste joogatundidega, kus kõike seda harjutame. Tunnid toimuvad online ja Tallinnas Päiksetoas (Pärnu mnt 6). Loe lähemalt:  Teraapilised joogatunnid (ravum.ee)


Eelmine
Soovitused paremaks uneks
Järgmine
Selg annab tunda?

Lisa kommentaar

Email again: