Sinu kaaslane tervenemise teelMinu nimi on Marve Allik.   Arvan, et elu ei pea olema kannatus või võitlus, vaid puhas rõõm. 

Samas olen ka kogenud, et probleemid tervisega võivad takistada olemast kõige parem variant iseendast – selline nagu tegelikult sügaval sisimas oleme või soovime olla.

Sellepärast olengi pühendunud sellele, et olla oma kehaga heas läbisaamises ja aidata seda teha ka teistel.  Keha tasakaalustub, paraneb ja terveneb, kui anname talle selleks võimaluse vabastades pinged ja stressi, mis seda takistavad.

Teraaplised joogatunnid aitavad sul oma kehaga paremat ühendust saada, pingeid lõdvestada ja energia liikumas hoida.

Refleksoloogia teraapia annab vajaliku tervenemisimpulsi sinna, kus pingeid või energiablokeeringuid on kogunenud palju.

Minu enda joogateekond sai alguse juba pärast keskkooli lõppu 1984. aastal. Tõsisemalt pühendusin joogale alates 2004. aastast, mil hakkasin regulaarselt Babaji kriya hatha jooga  tundides käima ja ka kodus igapäevaselt kriya hatha joogat praktiseerima. Tänu sellele sain unustada ka skolioosi põhjustatud seljavalu- ja pinged ning aimu terviseprobleemide sügavamatest põhjusest.

Joogatunde juhendan alates 2010. aastast, mil lõpetasin kriya hatha jooga juhendajate koolituse, et jagada teistega seda, mis on mul aidanud mitte ainult selga sirgemaks saada vaid ka jõuda seljaga ja kehaga seotud probleemide sügavamate  põhjusteni. Kehas, kehahoiakus ja selja seisukorras väljenduvad meie elukogemused, arusaamad, hoiakud ja emotsioonid.

Ajendatuna soovist süüvida rohkem inimkeha ja inimolemuse saladustesse olen õppinud refleksoloogiat e tsooniteraapiat, mis sarnaselt joogaga aitab vabastada kehast pingeid, et panna tööle keha enese tasakaalustavad ja tervendavad jõud. 

Olen läbinud T. Krishnamacharya õpetusel põhineva joogateraapia I astme koolituse.

Olen saanud pühendused Babaji kriya jooga I-III astme tehnikatesse ja läbinud Teadliku Muutuse Kunsti (Practical Consciousness) kursused I – IV.

Jagan teiega seda, mida olen enda kohta teada saanud, õppinud ja õpitut praktiseerides taibanud. Kõike seda, mis on mind aidanud jalad kindlamalt maha, selja sirgemaks, vaimu vabamaks ja keha tervemaks - rohkem iseendaks - saada.


Järgmine
Sissevaade selga ja lülisambasse

Lisa kommentaar

Email again: