Sinu kaaslane tervenemise teelSee foto minust on tehtud lasteaias. Pandi seina äärde ja pildistati.

Kehahoiakust on näha usaldamatus ja pelgus selle protseduuri suhtes – õlad on pinges, pea õlgade vahel.

Selline kehahoiak süvenes ka kooli ajal - selg tõmbus kühmu. Pluusid ja kleidid kiskusid seljas viltu, sest üks õlg oli kõrgemal kui teine. Teismelise-eas hakkas selg väsima ja valutama, diagnoositi skolioos e selgroo 3-mõõtmeline kõverdumine.

Leevendust seljavalule sain siis, kui sattusin pärast keskkooli lõpetamist joogatundi, mida nõukogude ajal ametlikult tervisevõimlemiseks nimetati. 2004. aastal hakkasin regulaarselt Babaji kriya hatha jooga  tundides käima ja ka kodus igapäevaselt kriya joogat praktiseerima ning seljavalu jäi üsna varsti unustusse, hakkasin paremini hingama ja selg hakkas sirguma. Nüüd ei kisu ka riided enam seljas keerdu.

Joogatunde juhendan alates 2010. aastast, mil lõpetasin kriya hatha jooga juhendajate koolituse, et jagada teistega seda, mis on mul aidanud mitte ainult selga sirgemaks saada vaid ka jõuda seljaga ja kehaga seotud probleemide põhjusteni. Kehas, kehahoiakus ja selja seisukorras väljenduvad meie elukogemused, arusaamad, hoiakud ja emotsioonid.

Ajendatuna soovist süüvida rohkem inimkeha ja inimolemuse saladustesse olen õppinud refleksoloogiat e tsooniteraapiat, mis sarnaselt joogaga aitab vabastada kehast pingeid, et panna tööle keha enese tasakaalustavad ja tervendavad jõud. Olen saanud pühendused Babaji kriya jooga I-III astme tehnikatesse ja läbinud Teadliku Muutuse Kunsti (Practical Consciousness) kursused I – IV ning T. Krishnamacharya õpetusel põhineva joogateraapia I taseme koolituse.

Jagan teiega seda, mida olen enda kohta teada saanud, õppinud ja õpitut praktiseerides taibanud. Kõike seda, mis on mind aidanud jalad kindlamalt maha, selja sirgemaks, vaimu vabamaks ja keha tervemaks - rohkem iseendaks - saada.

Marve Allik


Järgmine
Sissevaade selga ja lülisambasse

Lisa kommentaar

Email again: