Babaji kriya hatha jooga sissejuhatav kursus esmaspäeviti kell 17.30 - 19.00 toimub Babaji Kriya jooga stuudios (Müürivahe 31) ja online tundidena, mis on järelvaadatavad. Oodatud on jooga-huvilised, kes soovivad õppida 18 tasakaalustatud jooga-harjutust, mida kogu edaspidise elu saab praktiseerida keha ja meele optimaalseks toimimiseks. 


Meenutame hetkeks seda, millised me lastena olime – nii liikuvad, dünaamilised, painduvad, energilised, vabad ja avatud. Kas osa sellest on aja jooksul kuhugi kadunud? Siiski ei ole energia vähesus, keha jäikus ja muud terviseprobleemid eaga paratamatult kaasnevad nähtused.


See, mis lastes vabalt ringleb, loob ja liigub on praana ehk eluenergia. Joogaõpetuse kohaselt on inimese kehas üle 72 000 energiakanali e naadi. Kasvades (kasvatusele alludes) ja elus hakkamasaamist õppides seame endale, oma mõtlemisele, eneseväljendusele ja käitumisele piiranguid ja võtame omaks teiste seatud piiranguid, mis piiravad ja takistavad eluenergia vaba liikumist ja tekitavad pingeid. Võime olla nõudlikud ja kriitilised nii enda kui teiste suhtes ning ei armasta ennast sellisena nagu oleme. Kõik nimetatu koos tänapäeva eluviisi eripäradega mõjutab eluenergia liikumist ning keha üldist tasakaalu e tervist.


Iidsetelt joogameistritelt pärinevad õpetused, kuidas pingetest vabaneda ning keha optimaalselt toimimas hoida. Kriya jooga meister Babaji Nagaraj, kellest on juttu ka raamatus "Joogi autobiograafia", on tuhandete joogaharjutuste seast valinud välja kõige efektiivsemad ja koostanud nendest 18 harjutusest koosneva seeria. Harjutused äratavad regulaarsel praktiseerimisel peamised energiakanalid e naadid ning energiakeskused e tšakrad, tasakaalustavad keha energiaid, mõjutavad kudesid, organeid ja näärmeid, venitavad ja tugevdavad lihaseid ning soodustavad keha puhastumist. Selle tulemuseks on parem tervis ja tasakaalukus. Pingeid vabastades jõuame lähemale oma tõelisele olemusele - rahule ja armastusele.


Oled oodatud kriya hatha jooga sissejuhatavale kursusele, kus teeme läbi kõik kriya hatha jooga 18 harjutust ning tutvume nende mõjuga nii teoreetiliselt kui kogemuslikult·      

  • äratame keha ja energia ettevalmistavate harjutustega ja hingamisharjutustega e pranayama´dega  ning valmistame keha ette kriya hatha jooga 18 harjutuse tegemiseks;
  • harjutame igas tunnis ühte või kahte paari Babaji kriya hatha jooga harjutuste hulgast, vajadusel harjutusi sinu keha jaoks kohandades;
  • saame teada harjutuste kasutegurid ja mõjud ning kogeme harjutuste mõju enda peal    

Tundi on oodatud nii need, kes joogaga juba veidi on tutvust teinud, kui ka algajad. Joogaga alustamiseks ei ole vaja mingeid eeldusi. See on enda ja oma keha piiride ja piirangute tundmaõppimise, teadvustamise ja vabastamise protsess.

Tundides on võimalik osaleda nii joogastuudios kui online tundides YouTube otseülekande kaudu. Kõik tunnis osalejad saavad joogatunni lingi, mida saab kasutada ka järelvaatamiseks kahe nädala jooksul.

Pärast sissejuhatava kursuse läbimist on võimalik jätkata krjya hatha jooga asendite praktiseerimist ja liituda regulaartundidega.

Osalustasu:    
online tunnid: üksik tund 10€; kalendrikuu (4 joogatundi) ettemaksuna 32€
joogastuudios: üksik tund 15€; kuutasu ettemaksuna 45€


Tasuda saab ülekandega kontole LHV, EE067700771002706453 (saaja: OÜ Ravum, selgitus: “jooga”), sporditoetuste süsteemi SportID / Stebby  kaudu (Marve Allik – Jooga) ja joogastuudios sularahas kohapeal


Registreeri tundi või kursusele, küsi lisainfot:
Email again: