Babaji kriya hatha jooga 18
 asendit on tasakaalustatud seeria jooga-harjutusi, mis vabastavad pingeid ning suurendavad eluenergiat ning mida kogu edaspidise elu saab praktiseerida keha ja meele optimaalseks toimimiseks. 

Kriya hatha jooga online tunnid toimusid 2021. a septembrist 2022. a mai lõpuni.

Maikuus toimunud joogatundide (4 joogatundi) salvestusi, kus teeme läbi kõik 18 asendit koos ettevalmistavate harjutustega,  on võimalik järelvaadata ja kaasa teha. Tundide salvestustele ligipääsu saamiseks saada e-mail aadressile marve.allik@gmail.com ja kanna 38 eurot kontole LHV, EE067700771002706453 (saaja: OÜ Ravum, selgitus: “jooga”) või osta pilet Stebby platvormi kaudu (konto: Marve Allik jooga).Meenutame hetkeks seda, millised me lastena olime – nii liikuvad, dünaamilised, painduvad, energilised, vabad ja avatud. Kas osa sellest on aja jooksul kuhugi kadunud? Siiski ei ole energia vähesus, keha jäikus ja muud terviseprobleemid eaga paratamatult kaasnevad nähtused.


See, mis lastes vabalt ringleb, loob ja liigub on praana ehk eluenergia. Joogaõpetuse kohaselt on inimese kehas üle 72 000 energiakanali e naadi. Kasvades (kasvatusele alludes) ja elus hakkamasaamist õppides seame endale, oma mõtlemisele, eneseväljendusele ja käitumisele piiranguid ning võtame omaks teiste seatud piiranguid, mis piiravad ja takistavad eluenergia vaba liikumist ja tekitavad pingeid. Võime olla nõudlikud ja kriitilised nii enda kui teiste suhtes ning ei armasta ennast sellisena nagu oleme. Kõik nimetatu koos tänapäeva eluviisi eripäradega mõjutab eluenergia liikumist ning keha üldist tasakaalu e tervist.Iidsetelt joogameistritelt pärinevad õpetused, kuidas pingetest vabaneda ning keha optimaalselt toimimas hoida. Kriya jooga meister Babaji Nagaraj, kellest on juttu ka raamatus "Joogi autobiograafia", on tuhandete joogaharjutuste seast valinud välja kõige efektiivsemad ja koostanud nendest 18 harjutusest koosneva seeria. Harjutused äratavad regulaarsel praktiseerimisel peamised energiakanalid e naadid ning energiakeskused e tšakrad, tasakaalustavad keha energiaid, mõjutavad kudesid, organeid ja näärmeid, venitavad ja tugevdavad lihaseid ning soodustavad keha puhastumist. Selle tulemuseks on parem tervis ja tasakaalukus. Teadlikult pingeid vabastades jõuame lähemale oma tõelisele olemusele - rahule ja armastusele.


Kriya hatha jooga tundides õpime ja harjutame kriya hatha jooga 18 harjutust ning tutvume nende mõjuga nii teoreetiliselt kui kogemuslikult·      

  • äratame keha ja energia ettevalmistavate harjutustega ja hingamisharjutustega e pranayama´dega ning valmistame keha ette kriya hatha jooga 18 harjutuse tegemiseks;
  • harjutame igas tunnis ühte või kahte paari Babaji kriya hatha jooga harjutuste hulgast, proovime harjutuste erinevaid variante;
  • saame teada harjutuste kasutegurid ja mõjud ning kogeme harjutuste mõju enda peal    

Tunnid sobivad neile, kes joogaga juba veidi on tutvust teinud ning kõik kes soovivad paremat kontakti oma keha ja hingega, rohkem kehalist vabadust ning emotsionaalset tasakaalukust ning teadlikkust oma kehast. Kriya hatha jooga on enda ja oma keha ning selle piiride ja piirangute tundmaõppimise ja teadvustamise ning pingete vabastamise protsess.
Kui tunned, et su keha vajab Babaji kriya hatha jooga harjutuste tegemiseks rohkem ettevalmistust, oled oodatud ühinema teraapiliste joogatundidega.Kriya hatha jooga tundides osalejate kogemusi:


"Mõnus lõdvestav jooga rahulikus tempos, harjutused ei ole ülearu rasked. Marve pakub harjutuste juures tihti välja ka erinevad raskusastmed, nii et igaüks saab valida oma kehale parasjagu sobiva ning selgitab, milleks iga harjutus hea on ja millal mingit harjutust vältida. Olen tänu sellel võtnud mõned harjutused igapäevasesse kasutusse. Mulle väga meeldivad just on-line joogatunnid, mis on 2 nädalat järelevaadatavad - nii saan teha joogat täpselt sel ajal, kui mulle sobib." 
Mari-Liis


"Mina isiklikult sain tundidest vajalikku rahu ja lõdvestust, aega iseendaga tegelemiseks."
Ragne


"Mõnikord, kui olen tundnud väsimust ja haiguse ligihiilimist, on just Sinu joogatund aidanud mul sellest üle saada."
Heidi


Peale joogatundi on enesetunne rahulik ja keskendunud ning füüsiline jõudlus tundub tõusnud olevat. Mööda külge ei jookseks need harjutused maha kellelgi. Erinevalt enamikust teistest trennides on tegu rahuliku ja patareisid laadiva trenniga.”
Kaspar


"Peale tunde oli alati väga mõnus enesetunne ja järgmisel päeval oli rohkem tahtmist ja energiat tegutseda."

Marge


"Kuna ma pole joogaga enam aastaid tegelenud, siis mulle oli see väga mõnus taaskohtumine oma kehaga." 

Taimi


"Väga põhjaliku selgitusega ja näitlikustamisega online joogatunnid. Ka kordusliigutustes ei pea ise midagi meelde jätma ega oletama, seega pole eksimisvõimalusi ka kui oled algaja. Teadlik füüsilise keha treening, mis loob võimaluse heaks kohaloluks ja enda keha tunnetuseks."  

Risto


"On näha, et õpetaja oskab edasi anda harjutustes oleva olulisuse." 

Ly


"Kui panustada online joogatundidele vähemalt 2x 1,5 t nädalas, siis selle tulemusena keha muutub paindlikumaks ja meel tasakaalukamaks.

Piret


Küsi lisainfot:


Email again: