Babaji kriya hatha jooga sissejuhatav kursus toimus oktoobrist mai lõpuni järelvaadatavate online tundidena. See on kursus jooga-huvilistele, kes soovivad õppida 18 tasakaalustatud jooga-harjutust, mida kogu edaspidise elu saab praktiseerida keha ja meele optimaalseks toimimiseks. 

Maikuus toimunud kolme online tundi saab järelvaadata kuni uue hooaja alguseni septembris. Nendes tundides teeme läbi kõik 18 Babaji kriya hatha jooga harjutust.
Kirjuta marve.allik@gmail.com, kui soovid saada linke tundide järelvaatamiseks.
Juurdepääsuks 3 joogatunnile kanna palun 24 eurot kontole LHV, EE067700771002706453 (saaja: OÜ Ravum, selgitus: “jooga”) või osta pilet sporditoetuste süsteemi SportID / Stebby  kaudu (Marve Allik – Jooga)

Meenutame hetkeks seda, millised me lastena olime – nii liikuvad, dünaamilised, painduvad, energilised, vabad ja avatud. Kas osa sellest on aja jooksul kuhugi kadunud? Siiski ei ole energia vähesus, keha jäikus ja muud terviseprobleemid eaga paratamatult kaasnevad nähtused.


See, mis lastes vabalt ringleb, loob ja liigub on praana ehk eluenergia. Joogaõpetuse kohaselt on inimese kehas üle 72 000 energiakanali e naadit. Kasvades (kasvatusele alludes) ja elus hakkamasaamist õppides seame endale, oma mõtlemisele, eneseväljendusele ja käitumisele piiranguid ja võtame omaks teiste seatud piiranguid, mis piiravad ja takistavad eluenergia vaba liikumist ja tekitavad pingeid. Võime olla nõudlikud ja kriitilised nii enda kui teiste suhtes ning ei armasta ennast sellisena nagu oleme. Kõik nimetatu koos tänapäeva eluviisi eripäradega mõjutab eluenergia liikumist ning keha üldist tasakaalu e tervist.
Iidsetelt joogameistritelt pärinevad õpetused, kuidas pingetest vabaneda ning keha optimaalselt toimimas hoida. Kriya jooga meister Babaji Nagaraj, kellest on juttu ka raamatus "Joogi autobiograafia", on tuhandete joogaharjutuste seast valinud välja kõige efektiivsemad ja koostanud nendest 18 harjutusest koosneva seeria. Harjutused äratavad regulaarsel praktiseerimisel peamised energiakanalid e naadid ning energiakeskused e tšakrad, tasakaalustavad keha energiaid, mõjutavad kudesid, organeid ja näärmeid, venitavad ja tugevdavad lihaseid ning soodustavad keha puhastumist. Selle tulemuseks on parem tervis ja tasakaalukus. Pingeid vabastades jõuame lähemale oma tõelisele olemusele - rahule ja armastusele.


Oled oodatud kriya hatha jooga sissejuhatavale kursusele, kus teeme läbi kõik kriya hatha jooga 18 harjutust ning tutvume nende mõjuga nii teoreetiliselt kui kogemuslikult·      

  • äratame keha ja energia ettevalmistavate harjutustega ja hingamisharjutustega e pranayama´dega  ning valmistame keha ette kriya hatha jooga 18 harjutuse tegemiseks;
  • harjutame igas tunnis ühte või kahte paari Babaji kriya hatha jooga harjutuste hulgast, vajadusel harjutusi sinu keha jaoks kohandades;
  • saame teada harjutuste kasutegurid ja mõjud ning kogeme harjutuste mõju enda peal    

Tundi on oodatud nii need, kes joogaga juba veidi on tutvust teinud, kui ka algajad. Joogaga alustamiseks ei ole vaja mingeid eeldusi. See on enda ja oma keha piiride ja piirangute tundmaõppimise, teadvustamise ja vabastamise protsess.Kriya hatha jooga tundides osalejate kogemusi:

"Mõnus lõdvestav jooga rahulikus tempos, harjutused ei ole ülearu rasked. Marve pakub harjutuste juures tihti välja ka erinevad raskusastmed, nii et igaüks saab valida oma kehale parasjagu sobiva ning selgitab, milleks iga harjutus hea on ja millal mingit harjutust vältida. Olen tänu sellel võtnud mõned harjutused igapäevasesse kasutusse. Mulle väga meeldivad just on-line joogatunnid, mis on 2 nädalat järelevaadatavad - nii saan teha joogat täpselt sel ajal, kui mulle sobib." (Mari-Liis)


"Mina isiklikult sain tundidest vajalikku rahu ja lõdvestust, aega iseendaga tegelemiseks." (Ragne)


Peale joogatundi on enesetunne rahulik ja keskendunud ning füüsiline jõudlus tundub tõusnud olevat. Mööda külge ei jookseks need harjutused maha kellelgi. Erinevalt enamikust teistest trennides on tegu rahuliku ja patareisid laadiva trenniga.” (Kaspar)


"Peale tunde oli alati väga mõnus enesetunne ja järgmisel päeval oli rohkem tahtmist ja energiat tegutseda." (Marge)


"Kuna ma pole joogaga enam aastaid tegelenud, siis mulle oli see väga mõnus taaskohtumine oma kehaga." (Taimi)


"Väga põhjaliku selgitusega ja näitlikustamisega online joogatunnid. Ka kordusliigutustes ei pea ise midagi meelde jätma ega oletama, seega pole eksimisvõimalusi ka kui oled algaja. Teadlik füüsilise keha treening, mis loob võimaluse heaks kohaloluks ja enda keha tunnetuseks."  (Risto)


"On näha, et õpetaja oskab edasi anda harjutustes oleva olulisuse."  (Ly)


"Kui panustada online joogatundidele vähemalt 2x 1,5 t nädalas, siis selle tulemusena keha muutub paindlikumaks ja meel tasakaalukamaks." (Piret)Osalustasu:    
üksik tund 10€;
kalendrikuu (4 joogatundi) ettemaksuna 32€

Tasuda saab ülekandega kontole LHV, EE067700771002706453 (saaja: OÜ Ravum, selgitus: “jooga”) ja sporditoetuste süsteemi SportID / Stebby  kaudu (Marve Allik – Jooga)


Registreeri tundi või kursusele, küsi lisainfot:
Email again: