Viga, mida vältida seljavalu ja –pingete korral

Seljavalu või -pingete korral, kui soovitakse ennast ise aidata, tehakse tihti üks oluline viga.

Tihti ollakse lugenud, kuulnud või järeldatakse, et selg või seljalihased on nõrgad ning sellepärast selg väsib kergesti ja hakkab valutama. Selles peitub oma tõde. See võib olla seljavalu üks põhjusi.

Et selga ja seljalihaseid tugevdada, hakatakse selga ja seljalihaseid treenima ja tugevdama kas jõusaalis, kellegi soovitatud või internetist leitud harjutustega. See võib aga kasu asemel kahju tuua ning valu ja pingeid veelgi suurendada.

Põhjus on selles, et treenides seljalihaseid jõuharjutustega lihaspinge suureneb. Lihaste treenimisel jõuharjutustega pannakse lihased tööd tegema. Lihaste töö on kokkutõmbumine e kontraktsioon, mille tagajärjel lihased pingestuvad ja lühenevad. Kui pinge ületab teatud piiri, tekib valu. Seega võivad jõudu nõudvad harjutused vastupidiselt ootustele tekitada veelgi rohkem valu. Valu aga oli ju see, millest sooviti vabaneda.

Pingetest ja valust vabanemiseks peaks lihaseid kõigepealt lõdvestama, siis venitama ning alles valust vabanenuna võib hakata tegema lihaseid ja selga tugevdavaid harjutusi.  

Lõdvestamiseks ja lihaste venitamiseks on kõige parem teha harjutusi sünkroonis hingamisega. See paneb energia ning vereringe seljas taas liikuma, mis on aluseks paranemisele ja taastumisele. Selliseid harjutusi saab proovida ja praktiseerida näiteks teraapilistes joogatundides või individuaalsetes konsultatsioonides - joogatundides.

Selja pingeid vabastavad harjutused on olemas ka videona.Eelmine
Inimkeha – looduse imepärane looming
Järgmine
5 näpunäidet uusaasta lubaduste elluviimiseks 

Lisa kommentaar

Email again: