Regulaarselt joogatundides osalejate kogemused ja tagasiside:

Et terve püsida, on keha vaja liigutada ja mulle sobib just selline liigutamise viis kõige paremini. Eriti meeldib mulle, et need joogatunnid on rahulikud ja lõdvestavad ja jõukohased kõigile ning et ei pea ennast mingitest harjutustest jõuga läbi suruma. Tunnen, kuidas keha ja meel pingetest vabanevad ja kehasse tekib avarust ja värsket energiat. Peale tundi on alati mõnus olla. Olen saanud Marve juhendamistest palju kasulikke nippe, milliseid harjutusi konkreetsete probleemide puhul teha ja need nõuanded tõesti toimivad.” (Mari-Liis)


"Jooga taastab mu keha ja vaimu tasakaalu, viib tagasi õigele lainepikkusele, tervendab kui olen haige ja kui jõudu pole siis alustan 10-20 minutiliste jupikeste kaupa ning jõud taastub.” (Karin)


Regulaarne jooga trennide külastus on aidanud mul seljavalude vastu, andnud võimaluse vähemalt kord nädalas end nii vaimselt kui füüsiliselt täielikult maandada. Lisaks olen saanud palju elumuutvaid nippe, kuidas stressi ja pingeid igapäevaelus maandada ning uinumine ja uni on oluliselt paranenud.” (Kristin)

 

"Joogatundidega pakun oma kehale tuge ja tagan hea enesetunde. Läbi tundide korrapärasuse distiplineerin ennast.” (Irja)


Minu jaoks on jooga kujunenud juba harjumuseks (varsti 10+ aastat harrastanud), et ilma nende harjutusteta ei kujutaks (tõesti!) elu enam ette. Tegelikult keha ise hakkab "nõudma" lihaste venitamist, samas on joogatunnis harjutuste/hingamise süsteemselt läbi viimisel siiski lõpptulemus kuidagi parem kui ise kodus pusida (ilmselt aitab ka see, et ise ei pea mõtlema – Marve ütleb, mida järgmiseks teha :). Joogatunnid (soojendus, hingamisharjutused ja (venitus)harjutuste järjekord ) on alati läbimõeldult ülesehitatud ja üks harjutust toetab teisele üle minemist. Igatahes, keeruline selgitada, tunni lõpus on tõesti nii mõnigi painav mõte peast pühitud, pulss rahulik ja lihased "tagasi venitatud oma õigesse pikkusesse". Kes on käinud, see teab, mis tunne see on “ (Nele)

"Joogatunnid loovad hea enesetunde ja toetavad tervist. Peale tundi kaob väsimus, energia taastub." (Irja)


"Olen osalenud joogatundides selleks et rahustada oma meelt, vabastada oma keha ebamugavatest pingetest ja hoida ennast füüsiliselt heas vormis. Minu ootused on täitunud ja minu keha on muutunud tänu joogale palju liikuvamaks. Hingeliselt ja vaimselt olen muutunud rahulikumaks, suudan üha enam tunnetada oma sisemist vaikust." (Tiiu )


"Ei uskunud paar aastat tagasi, et joogast enesetunde parandamiseks nii palju abi saan…Saan tundidest alati hea tunde, lõõgastun nii kehaliselt kui vaimselt."  (Eve)

"....mulle meeldib, tunni ülesehitus - tasakaalus on hingamine, venitamine, harjutus ja lõdvestus. Ootused on, et keha oleks rahul/säiliks tänane olukord ja ei tekiks probleemseid piirkondi - istuvale tööle suurepärane vaheldus ja aitab kinni istutud lihased uuesti pikaks venitada ja tunnist lahkudes on "kergem" et mitte öelda hõljuvam olla."(Nele) “Tunnen muutust oma kehas ja oskan paremini lõdvestuda” (Tiiu)

Enesetunne on paranenud, nii vaimses kui füüsilises mõttes. Valutavaid kohti ja pingeid minimaalselt. Teadlikum hingamine.” (Kaja)


"Harjutused mõjuvad mu kehale väga hästi, pärast igat tundi tunnen end justkui paar sentimeetrit pikemana. Mulle väga sobivad tunni ülesehitus, harjutuste valik, tempo ja ka füüsiline kasu, mida pärast treeningut oma kehas tunnen. Mõnus on olla "lahti venitatud" ja pingeteta.
Sellist füüsiliselt ja vaimselt vabastavat enesetunnet ma mujalt ei leia"
(Eve)


Jooga aitab hästi tunnetada oma keha, hinge ja vaimu, olla iseendaga sõber. Aitab vabaneda pingetest ja suurendab tasakaalu ning vastupidavust.” (Irja)

"Vabastab päeval kogunenud pingetest, toob kohale, loob mõnusa olemise." (Tiina)

Marve on asjatundja, kes suurepäraselt teab, mida õpetab. Tunnid on rahulikud ja harjutused igaühele jõukohased ning võib tunduda, et midagi erilist ei toimugi. Peale joogatundi on aga kogu keha ellu ärganud, soe ja vaba. Marve ravijooga tunnid on mind aidanud poole aasta pikkusest arvuti taga istumise perioodist terve seljaga välja tulla. Aitäh meistrile!” (Marina)

Parim aeg iseendale, mil usaldada meelte ja keha juhtimine üle Marvele. Tulemuseks puhanud ja kerge tunne ning peas rohkem ruumi. Aitab kiirustamise rattast maha saada.” (Marje)


"Marve tundide juures meeldib mulle harjutuste mitmekesisus - igas tunnis on uusi harjutusi ning need on ka erineva raskusastmega. Tunnid on vaba õhustikuga ehk igaüks saab teha harjutusi kaasa täpselt nii nagu talle praegusel momendil jõukohane on ja meeldib. Kindlasti soovitan kõigile, kaasa arvatud neile, kellel varasem joogakogemus puudub!“ (Liis)


"Olen väga rõõmus, et leidsin tee jooga juurde: saan tunnis oma selja- ja liigesevaludele leevendust ja meele rahulikuks. Väga mõnus on kodus pärast online tundi lõõgastuda või lõdvestunult ja puhanult oma tegemiste juurde tagasi tulla." (Eve)


"Peale tunde oli alati väga mõnus enesetunne ja järgmisel päeval oli rohkem tahtmist ja energiat tegutseda." (Marge)

 "Keha saab heade,täpsete ja rahulike juhenduste järgi mõnusalt soojaks ning pärast on tunda, et oled midagi teinud 🙂" (Pilvi)


Peale tundi tundsin ennast palju tegusama ja reipamana, kui muudel õhtutel, kui peale tööd kohe koju läksin. Energiat tuli juurde ja kevadeks olin unustanud ka alaselja pingevalud. Nii hea oli ennast venitada ja pingutada ja vahel ka ületada.” (Maire)


Mulle meeldis joogatundide puhul see, et ükskõik kui vähe või palju osalejal paindlikkust või jõudu on, saab harjutusi teha just sellisel tasemel, mis osaleja võimetega sobib. Enda võimete piiril ja seda piiri iga korraga veidi kaugemale nihutades. Kui tulin tundi halvas tujus või väsinuna, siis tunni lõpus oli keha justkui värske energiaga täidetud ja meel rahulik.” (Taavi)

Väga hea võimalus koguda oskusi ja teadmisi selle kohta, kuidas õpetada keha ja vaimu puhkama igapäeva/tavaelu nn korralduslikest mõtetest. Kogeda tunnet, kui hetkeks on „pea tühi“ ja päeva jooksul kontoris kinni istutud lihased uuesti pikaks venitatud.” (Nele)

 “Esimesed märgatavad muutused olid rahulikum meel, parem enesetunne ning kindlam tunne oma viga saanud seljale. Hiljem märkasin, et ka vererohked ja ebaregulaarsed menstruatsioonid olid muutunud täiesti korrapäraseks ja normaalseks. Kõige suurepärasem avastus eelmise suve lõpus oli muutus ses osas, et varasemalt ei saanud kunagi mitu nädalat olla võimlemata skolioosi ja kunagise selgroolülimurru tõttu, sest vastasel juhul kohe andis selg tugevalt tunda. Hoolimata suveperioodi vähesest võimlemisest, ei olnud seljal mitte midagi viga! Seda polnud alates selgroolülimurrust 12 aasta jooksul kordagi varem juhtunud ja see tunne ning teadmine oli suurepärane! Järelikult on selg nii palju tugevam tänu joogale. Soovitan soojalt kõikidele, eriti istuva tööga ja seljavaevustega inimestele!” (Mari)  


"Mõnus on end peale tööd venitada. Enesele keskenduda ja mõtteid välja lülitada küll alati maksimaalselt ei suuda, kuid füüsiliste harjutuste tegemist see ei takista. Kuna töötan enamasti kontoris laua taga, siis on joogas tehtavad harjutused kindlasti ka kasulikud. Antud jooga puhul meeldib selle rahulikkus ja harjutuste lihtsus. Ma ei ole ise küll väga painduv, kuid suudan kõiki harjutusi omal moel kaasa teha." (Liina)